بازیهای خلاقانه به زبان انگلیسی، در دوران کودکی

کودکی مهم ترین دوران حیات بشر است. دورانی که  فایلهای خالی ذهنش با شنیدن، دیدن و تجربه کردن دنیای اطرافش پر می شود و باورهای او را می سازد. 

برخلاف تصور آدم بزرگ ها، نوزاد به ظاهر نحیف و ناتوان، موجودی بی نهایت توانمند است. او به منبع قوی هدایت الهی متصل است و چون تجربه ای از جهان مادی ندارد، به نیروی هدایتش ایمان کامل دارد و قدرتمندانه از آن استفاده می کند و بدون آنکه زبان سختن گفتن یا توان حرکت کردن داشته باشد، خواسته هایش را محقق می کند. او با ابزار قدرتمند گریه با اصوات مختلف مشکلات و نیازهایش را برای اطرافیان بازگو می کند.

 

زبان کودک دانستن

 

دانشمندی بنام پرسیلا دانستن زبان نوزادان را رمز گشایی کرده است. نوزاد با تولید اصوات مختلف در هنگام گریه کردن، نیازهای متفاوتش را بیان می کند و اگر والدین او به درستی به او گوش داده و اعتماد کنند، به راحتی نیازهایش را به درستی می فهمند و تجربه لذتبخشی از دوران نوزادی را با هم تجربه خواهند کرد. و این پایه و اساس ایجاد یک ارتباط موثر مبتنی بر اعتماد به کودک است که از دوران نوزادی به درستی شکل خواهد گرفت.

خوشبختانه من نیز  به کمک دانش TMS،   به این مسیر صحیح هدایت شدم و از دوران نوزادی فرزندم، پذیرفتم که علی رغم جسم به ظاهر ناتوانش ، او موجودی بسیار توانمند و هوشیار است و به خوبی می داند که نیازهایش چیست، من فقط سعی کردم با دقت نگاه کنم و به او گوش دهم تا بتوانم مسیر تحقق خواسته هایش را هموار کنم. یکی از بزرگترین دستاوردهای این روش این بود که خلاقیت ذهنی او شکوفا شد و چون تحت هیچ آموزش مستقیمی قرار نگرفته بود، باورهای محدود کننده کمتری به او تحمیل شده بود. بنابراین بطور کاملا خلاقانه با خودش و وسایل پیرامونش ساعتها بازی می کرد و سناریو پردازی می کرد، 

یکی از مهم ترین وظایف ما والدین این است که بپذیریم، ما تنها کانال ورود فرزندان خود به این کره خاکی بودیم. آنها رسالت خود را از ورود به این کره خاکی به وضوح می دانند و به منبع هدایتگر جهان هستی متصل هستند. ما تنها تسهیلگرانی از جانب پروردگار هستیم که وظیفه داریم مسیر رشد و شکوفایی فرزندمان را تسهیل کنیم. مهم ترین وظیفه ما این است که به دقت به فرزندمان گوش فرا دهیم و او را در مسیر علایق و توانمندی هایش همراهی کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید